Експерт спрогнозував зростання цін на продукти після стрибка вартості гречки

298
Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин спрогнозував зростання цін на продукти в Україні з огляду на низку ґрунтовних причин.

Експерт нагадав, що ще на початку червня 2016 року середня роздрібна ціна на гречку в Україні становила 34,13 гривень за кілограм, а вже 10 червня цей показник зріс до 35,65 гривень. Відповідно, лише за 10 днів вартість цієї крупи зросла на 4,4%, проте якщо враховувати її ціну на початку року, то зростання відбулося фактично в півтора рази. Юрчишин також наголосив, що вартість гречки, розфасованої в упаковки в супермаркетах, і взагалі перевищила позначку у 50 гривень.
«Економічний взаємозв’язок між різними групами товарів загальновідомий. Наприклад, зростання цін на нафту тягне за собою подорожчання цілого ланцюжка товарів: бензин −   транспорт − продукти харчування −  галузь послуг. При виникненні ажіотажного попиту на який-небудь продукт, єдиний спосіб вплинути на ситуацію −  забезпечити пропозицію, продемонструвати, що насправді цього товару багато. Але це буде короткостроковим антишоковим впливом», − зауважив економіст.
Він також спрогнозував, що після стрибка ціни на гречку за нею можуть потягнутися й інші продукти. За словами Юрчишина, це можна проаналізувати за допомогою простого прикладу: «Скажімо, людина купувала гречану крупу за 25 гривень за кілограм. Коли ціна зросла, він перейшов, наприклад, на макарони. Таким чином, попит на макарони зріс, що, своєю чергою, веде до зростання цін вже у цій групі товарів. Із часом почнуть дорожчати не лише гарніри − макарони, крупи, картопля − але й інші продукти».

Коментарi

Коментарiв