Український бізнес зазнав трильйонних збитків всього за квартал

187
Глава парламентського комітету з питань податкової і митної політики Ніна Южаніна оголосила, що протягом першого кварталу 2016 року збитки українського бізнесу становили понад 1,068 трильйона гривень.

Відповідно до інформації Економічної правди, про це Южаніна заявила 24 червня під час круглого столу в Українському союзі промисловців і підприємців, присвяченого обговоренню податкової реформи. 
«Чинна модель оподаткування податком на прибуток призвела до того, що збитки бізнесу за підсумками першого кварталу поточного року перевищили трильйон гривень», − констатувала глава Комітету Верховної Ради України з питань податкової і митної політики.
Вона також наголосила, що станом на сьогодні податок на прибуток збирають штучно, тобто приблизно половину доходів від нього формуються завдяки переплатами. 
Згідно з указом Президента України «Про заходи щодо протидії зменшення податкової бази і переміщення доходів за кордон» під керівництвом Южаніної було створено робочу групу, в компетенції якої є підготовка законопроектів щодо протидії зменшення податкової бази й переміщення доходів за кордон. 
У співпраці з Міністерством фінансів України й громадськими активістами група Южаніної розробила законопроект, що передбачає запровадження нової моделі податку на прибуток, яка потребує введення податку на виведений капітал. Згідно з супровідними до законопроекту документами, протягом першого кварталу поточного року бізнес зазнав збитків на суму понад 1,068 трильйона гривень. 
Коментуючи цей законопроект, Южаніна наголосила, що в разі запровадження податку на виведений капітал проблемою буде неспроможність Державної фіскальної служби поцінно проконтролювати деякі аспекти. Зокрема, йдеться про мінімізацію бізнесом податкових зобов’язань через роботу зі спрощенцями.
«Усі лазівки для мінімізації податків, які виникають при введенні податку на виведений капітал повинні бути частково або повністю перекриті. Коли ми це зробимо, значить, тоді можна запроваджувати податок з виведеного капіталу», − зауважила високопосадовець.

Коментарi

Коментарiв