Вигоду від реформи мінімальної зарплати отримають лише олігархи, − ЗМІ

241
Оглядач Ірина Новак проаналізувала підводні камені реформи щодо мінімальної зарплати від Міністерства соціальної політики України.

У статті для Дзеркала тижня Новак зазначила, що насправді ініціатива Міністерства соціальної політики щодо зміни підходу до визначення мінімальної заробітної плати в Україні є фіктивною, тому без її реально зростання і принаймні формального наближення до стандартів Європейського Союзу ця процедура це сприятиме зменшенню бідності й подоланню економічної нерівності у суспільстві та розквіту економіки в цілому.
Вона також нагадала, що в рамках переговорів із Міжнародним валютним фондом щодо надання чергового траншу Україні Міністерство соціальної політики розробило й опублікувало проект Закону України «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо мінімальних розмірів оплати праці». У документі було вже далеко не вперше запропоновано офіційно змінити підходи до визначення мінімальної зарплати.
Відповідно, за словами Новак, відомство запропонувало додати до визначення мінімальної зарплати не лише тарифну частину, але й інші її складові, крім доплат за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу у нічний і надурочний час, роз’їзний характер робіт, премій до святкових та ювілейних дат. Крім того, у проекті вилучили норму про те, що мінімальна зарплата є платою за просту, некваліфіковану працю.
«Працівники зазнають втрат від подібної реформи. Адже у разі включення до МЗП інших, крім тарифної частини, складових заробітної плати її розмір збільшиться штучно, лише «на папері», від цього у людей не стане більше реальних грошей. У таких випадках, як простій не з вини працівника, матиме місце навіть зменшення нарахованої зарплати. Зменшаться також стимули і мотивація людини до здобуття освіти, підвищення кваліфікації, до вищих досягнень у праці, адже МЗП більше не означатиме розмір оплати виключно за просту, некваліфіковану працю», − зауважила автор.
Вона також наголосила, що основну реальну вигоду від таких змін до законодавства отримає великий олігархічний бізнес, оскільки для нього це буде чергове зменшення державного регулювання у галузі оплати праці. 
«Працівники у низці випадків зазнають прямих матеріальних втрат унаслідок зменшення заробітної плати, матиме місце збільшення бідності серед працюючого населення. Штучне підвищення МЗП не супроводжуватиметься зростанням купівельної спроможності та рівня життя населення, а навпаки, формуватиме нові контингенти громадян, які потребуватимуть державної соціальної допомоги», − підсумувала Новак.

Коментарi

Коментарiв