Кількість банків в Україні може зменшитися вдвічі

211
Національний банк України представив нову кластерну класифікацію малих і середніх банків, за якою банки поділять на 5 типів: ринкові (43), кептивні (обслуговують лише своїх засновників) (12), неактивні (14), схемні (9) і ризикові (14).

Кількість банків в Україні може зменшитися вдвічі
За інформацією ukr.lb.ua із посиланням на НБУ, конкретні назви банків у кластерах поки не називають. Проте НБУ повідомив про долю кожної з банківських категорій. Тепер неактивним банкам запропонують або знайти інвесторів і продати свої структури, або ж самостійно припинити свою діяльність. А от ризикові банки закриватиме вже сам Нацбанк. Те ж стосується і схемних установ, проте до них будуть залучати правоохоронні органи. Тому їм запропонують об’єднатися з ринковими. Останніх Нацбанк зобов’язав розробити і подати йому бізнес-модель своєї подальшої діяльності.
Утім, закривати банки одразу ніхто не планує. НБУ уточнив, що визнавати неплатоспроможними і запроваджувати тимчасові адміністрації будуть лише у схемні банки, де тривають кримінальні розслідування. А в решті банків найближчим часом Нацбанк проводитиме перевірки.

Коментарi

Коментарiв