Долар по 20: експерт зробив прогноз

186
Посиленню гривні може сприяти ухвалення закону про ринок землі і приватизація

Економічний експерт Тарас Козак назвав умови, за яких курс долара в Україні може опуститися до 20 гривень за один «зелений».

За словами Козака, істотному посиленню гривні може сприяти ухвалення закону про ринок землі і чесна приватизація.

«Якщо закон дозволить купувати землю іноземцям, вони будуть заводити в Україну мільярди доларів і тут міняти їх на гривню, щоби купити землю. Також якщо буде чесна приватизація і бізнес – іноземний та український – почне завозити гроші з-за кордону або брати дешеві кредити в іноземних банках. Приплив валюти може вирости дуже істотно», – вважає економічний експерт.

За його словами, якщо НБУ буде продовжувати таку ж політику, то українці зможуть побачити і долар по 20 гривень.

«Якщо ми будемо розуміти, що завтра в країну підуть ешелони доларів, то банки почнуть позбуватися від доларів вже сьогодні, тому що завтра долар буде дешевший. Тобто фінансові установи відіграють на випередження, і вони будуть позбавлятися долара заздалегідь. Те саме робитимуть і громадяни. І в результаті курс опуститься», – резюмував Козак.

Він також додав, що 2019 рік – нетиповий. За його словами, дуже ймовірно, що сильної сезонної девальвації не буде. Козак прогнозує, що станом на кінець року курс долара в Україні складе 26,5 грн/дол.

Нагадаємо, український уряд планує дозволити продаж української землі вже з 1 жовтня 2020 року. Про це заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук під час зустрічі президента Володимира Зеленського з українськими аграріями в четвер, 19 вересня.

Коментарi

Коментарiв