Українців змусять доповідати про свої доходи перед фіскалами

204
Уже цього року громадянам України запропонують добровільно задекларувати свої доходи, навіть ті, з яких не були утримані податки, проте вже з наступного року ДФС може отримати законне право контролювати витрати українців і співвідносити їх із доходами.

Згідно з інформацією Апострофа, відповідний законопроект уже погоджено з Міністерством фінансів України, і вже протягом найближчих тижнів його планують зареєструвати у Верховній Раді. Парламентський комітет із питань податків розраховує, що документ удасться затвердити ще до депутатських канікул.
Раніше група нардепів підготувала законопроект про добровільне одноразове декларування всіх активів фізичними особами. Разом із парламентарями над проектом працювали представники Мінфіну й Державної фіскальної служби, про що повідомила одна з авторів документа, глава Комітету ВРУ з питань податкової й митної політики Ніна Южаніна.
«Якщо хтось не захоче декларувати свої активи, автоматично буде визнано, що ця особа має не більше 1 мільйона гривень, а все інші активи − в межах, зареєстрованих в державних реєстрах України», − зауважила високопосадовець. 
Вона наголосила, що в цій ситуації нічого не загрожує громадянам із офіційними доходами – платник податків може сміливо декларувати більше 1 мільйона гривень і не платити з нього жодних податків, якщо він точно знає, що з цих доходів уже все виплачено.
За її словами, проблема буде з громадянами, які приховуватимуть неофіційно отримані кошти. Щоб отримати амністію за «тіньовими» доходами, українцям можуть запропонувати заплатити одноразовий податок відповідно до визначеної ставки. Після цього ці кошти вважатимуть «чистими». Відповідно, амністію можна буде купити, заплативши частину прихованих грошей до державного бюджету.

Коментарi

Коментарiв