Уряд не створює умов для економічного зростання України, − аналітик

171
Заступник директора агентства «Експерт Рейтинг» Віталій Шапран прокоментував перспективи росту української економіки.

У коментарі 24 експерт зауважив, що уряд не може запропонувати перелік ресурсів, які б у перспективі забезпечили економічне зростання держави, чи навіть забезпечити необхідні умови для цього.
Шапран нагадав, що протягом перших п’яти місяців 2016 року держава має плюс 3,1% росту промисловості, проте мінус 1,3% у галузі сільського господарства. Відповідно, шанси на зростання економіки цього року принаймні на 3% досить низькі. На його думку, показник зростання буде або нульовим, або становитиме 1%. 
«У нас іде залежність від сировинних ринків, і немає інших факторів росту, немає стимулів для внутрішнього ринку, відсутній великий приток іноземних інвестицій. Все те, що в якості рецепту дають нам міжнародні організації − боротьба з корупцією, поліпшення інвестклімату, повинно привести до зростання іноземних інвестицій та кредитування. Але у нас поки нічого цього не відбувається», − констатував аналітик.
Він наголосив, що для успішного економічного зростання держави необхідним чинником є фінансування, проте протягом найближчого часу експерт не бачить джерел фінансування України.
«Поки ми продовжуємо боротися за збереження макроекономічної стабільності. Всі рекомендації, які озвучують міжнародні експерти, зводяться до того, щоб скорочувати витрати, підвищувати пенсійний вік, знижувати тиск на бюджет і так далі. Це призводить до того, що якість економічного зростання знижується. Як же ми будемо рости за рахунок внутрішнього ринку, якщо доходи населення падають, платоспроможний попит внутрішнього споживача падає», − зауважив Шапран.
На його думку, єдиним чинником, що зможе позитивно вплинути на вітчизняну економіку, є різке зростання цін на сировину, оскільки це призведе до зростання експорту і показників ВВП. 
Крім того, експерт прокоментував бюджетну резолюцію на 2017 рік, нещодавно  затверджену урядом. Він підкреслив, що документ є швидше політичним, а не економічним рішенням.
«Якість його підготовки досить низька. Такі документи повинні переконувати споживачів, бізнес в тому, що є ресурси і можливості підтримувати темпи економічного зростання. Як в Китаї: не дивлячись на прокомуністичної ідеологію, у них інструментарій зростання відкритий, і ринок бачить, що робить уряд, щоб підтримати економічне зростання. У нас же резолюція є, а переліку ресурсів, який би привів до економічного зростання − немає, уряд не розповідає, як буде його досягати», − наголосив фахівець.

Коментарi

Коментарiв