Гонтарева свідомо допомагала Арбузову відмивати кошти, − ЗМІ

169
Журналісти «Подробиць» констатували, що глава НБУ Валерія Гонтарева точно усвідомлювала, що мільярди Сергія Арбузова, які компанія «Інвестиційний Капітал Україна» переводила в облігації держпозики мають корупційне походження.

Матеріали свідчать про участь компанії Валерії Гонтаревої «Інвестиційний Капітал Україна» (ICU) в придбанні цінних паперів для офшорних компаній найближчого оточення побіжного президента Віктора Януковича на суму понад 10 мільярдів гривень. Договори укладалися в кінці 2013 року, коли Гонтарева очолювала компанію. Природно, Валерія Іванівна не могла не знати про реалізацію угод такого масштабу. Тим більше що клієнтами ICU були компанії самого Сергія Арбузова, який на той момент обіймав посаду першого віце-прем’єр-міністра країни. Та й емісія цінних паперів Мінфіну була явно «цільовою», тобто проводилася під конкретного кінцевого покупця. Як досвідчений фінансист, Валерія Іванівна не могла цього не бачити. Без сумніву, вона мала і повне уявлення про корупційний характер засобів, за які було придбано облігації державної позики, − зазначено в матеріалі.
Згідно з інформацією «Подробиць», Генеральна прокуратура України не поспішає відповідати на питання про те, чому на рахунки компанії «Інвестиційний Капітал Україна» досі не наклали арешт. 
Рахунки арбузовских фірм-нерезидентів – клієнтів Валерії Гонтаревої в українських банках арештовані (на них заморожені облігації зовнішньої і внутрішньої позики вартістю близько 1,02 мільярдів доларів і 1,5 мільярдів гривень). Але чому не накладено арешт на рахунки ICU? Адже компанія Гонтаревої напевно отримала за проведення операцій непогані комісійні. І виплачені вони з грошей, які були вкрадені в українців Януковичем і його бандою. Так чому ж ніхто навіть не намагався повернути ці кошти? – наголосили автори.
Журналісти також виявили інформацію про те, що це вже не перший факт співпраці глави Нацбанку з «сімейними компаніями» Януковича. Зокрема, народний депутат Павло Костенко нагадав про ситуацію з «Брокбізнесбанком» Сергія Курченко, в якому канули кошти «Аграрного фонду», виручені від продажу облігацій державної позики. Учасником цієї схеми, у зв’язку з якою держава втратила 2 мільярда гривень, також була компанія «Інвестиційний Капітал Україна» Валерії Гонтаревої.
«Там було багато цікавих операцій. Наприклад, з «Брокбізнесбанком», який збанкрутував, і тоді теж за допомогою ICU виводилися гроші. І теж ICU брала участь в цьому як посередник», – зауважив нардеп.
Глава Національного банку України Валерія Гонтарева офіційно відмовилася коментувати звинувачення, пов’язані з відмиванням мільярдних коштів побіжного президента Віктора Януковича. Але в скандальній історії з відмиванням грошей Януковича довго ховатися за формальними відписками прес-служби Валерії Гонтаревої довго не вдасться. Участь в схемах «сім’ї» – це занадто серйозно, щоб, як і у випадку з «Брокбізнесбанком», вийти сухою з води, – йдеться в матеріалі розслідування.
Додамо, нещодавно заступник голови фракції «БПП» Олександр Третьяков наголосив, що в разі підтвердження інформації про співпрацю глави НБУ Валерії Гонтаревої з російським банком ВТБ, її буде необхідно відправити у відставку.

Коментарi

Коментарiв