Міклош спрогнозував стрибок вартості долара до 40 гривень

199
Радник Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана Іван Міклош висловив думку, що у зв’язку зі складною економічною ситуацією вартість долара може стрибнути до 40 гривень.

В інтерв’ю «Сегодня» Міклош зауважив, що нинішня економічна ситуація в Україні настільки нестійка, що повторення ситуації у лютому 2015 року, коли долар коштував 40 гривень, видається цілком реальним.
«Тоді сильне знецінення національної валюти було пов’язано, звичайно ж, із необхідністю адміністративного контролю над іноземною валютою. Потім, звісно, це спровокувало велику інфляцію, скорочення реальної зарплати і реальних доходів», − зазначив радник глави уряду.
Він також підкреслив, що для успішного запровадження реформ і зростання конкурентоспроможності України необхідною умовою є макроекономічна стабілізація. За його словами, в цьому аспекті було зроблено чимало важливих кроків, проте навіть цього недостатньо.
«Із одного боку, звичайно, ситуація в економіці залишається не найкращою: реальний рівень пенсій дуже низький. Але в порівнянні з рівнем економіки частка державних витрат на пенсії від ВВП, у порівнянні з іншими країнами, залишається дуже високою. Два роки тому частка державних витрат на пенсії в ВВП була близько 60%. Це один із найвищих показників у світі», − наголосив Міклош.
Крім того, він підтвердив, що Україна цілком реально може отримати частину чергового траншу від Міжнародного валютного фонду загальною сумою близько 1 мільярда доларів уже в липні цього року.

Коментарi

Коментарiв