В Україні є способи знизити тарифи, – журналіст

214
Журналіст Олена Ремовська проаналізувала думки низки експертів і політиків щодо можливості зниження тарифів на комунальні послуги в Україні та обґрунтованість їх підвищення.

У статті дляРадіо Свобода Ремовська нагадала, що фракції «Батьківщина» й Радикальна партія наполягають на перегляді встановлених тарифів на житлово-комунальні послуги, аби зробити їх економічно обґрунтованими. Значна частина експертів підтримують цю ініціативу, проте впевнені, що для цього владі не вистачає політичної волі й готовності пожертвувати власними інтересами.
За словами нардепа від «Блоку Петра Порошенка» Ігоря Гриніва, «БПП» готовий іти на компроміси щодо питань, у зв’язку з якими радикалам і «Батьківщині» довелося нещодавно блокувати трибуну та президію Верховної Ради.
«Не вживати просто собі слово, яке вживають Тимошенко чи Ляшко, – тарифи. Будемо говорити про проблеми ціноутворення у газовій сфері, енергетичній сфері. Ця проблема – не сьогоднішня. Нинішні високі тарифи – це плата за багато помилок, допущених у газовій царині протягом останніх 20 років», – зазначив парламентар.
Додамо, керівник громадської організації «Публічний аудит» Максим Гольдарб навіть звернувся до суду з позовом до Кабінету Міністрів України з вимогою скасувати постанову про підвищення ціни на газ.
«Із 7200 гривень, які люди минулого року платили за тисячу кубометрів, підприємство, що добувало український газ, отримувало 477 гривень! 3600 гривень відразу прямим платежем отримував «Нафтогаз» – підприємство, яке нічого не виробляє і нічого не робить. Решта грошей ділилася між облгазами, доставкою, податками тощо. Це – не економічна формула. Нинішня ціна – 6900. Український газовидобуток отримує з них 2,5 тисячі гривень», – наголосив експерт.
«Собівартість українського газу орієнтовно – 50 доларів за тисячу кубометрів. У цю ціну закладено також коефіцієнт розвитку українського газовидобутку. Між тим, із 6900 гривень «Укргазвидобування» отримує 100 доларів – цих грошей достатньо для розвитку української газової промисловості. Чому тоді ціна на газ має бути 6900? Бо 3600 – це податкове обтяження, вигадане нинішнім парламентом, підписане нинішнім Прем’єром (а тоді – спікером) і Президентом. Таких податкових обтяжень бути не повинно. Не може бути ренти для людей на видобуток українського газу! Українського газу вистачає», – зауважив Гольдарб.

Коментарi

Коментарiв