Рада може зірвати співпрацю з МВФ

224
Оглядачі Юрій Дощатов і Ростислав Шаправський спрогнозували, що МВФ може вкотре призупинити програму фінансування України у зв’язку з бездіяльністю ВРУ.

У статті для Апострофа оглядачі нагадали, що за тиждень до засідання ради директорів МВФ, під час якого буде ухвалено рішення про надання Україні чергового кредитного траншу, Верховна Рада досі не затвердила пакет законопроектів, яких вимагає Міжнародний валютний фонд.
Якщо ж парламент протягом найближчих днів не виправить своїх помилок і не зможе знайти компромісів, країна ризикує вкотре почути про «заморожування» програми розширеного фінансування, як це вже було минулого року.
Більше того, це може серйозно погіршити співпрацю України з іншими партнерами, оскільки рішення МВФ напряму пов’язане з фінансовою підтримкою з інших джерел.
Глава Кабінету Міністрів України Володимир Гройсман напередодні вже підтвердив, що влада вже фактично «зняла» всі питання щодо співпраці уряд-МВФ. Відповідно, Прем’єр чітко наголосив, що віднині все залежить від ВРУ.
Тим не менше, парламент досі не ухвалив низку законопроектів, від яких напряму залежить отримання фінансової підтримки від Міжнародного валютного фонду для України. До найближчого засідання ради директорів МВФ, запланованого на середину липня, ВРУ повинна затвердити не менше 9 законопроектів, причому 5 із них є найбільш важливим. Проте, з огляду на останні події в парламенті, нардепи ніяк не можуть «зібратися з силами», щоб їх розглянути. Зокрема, лідерка фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко нещодавно заявила, що її політична сила продовжуватиме блокувати президію та трибуну ВРУ доти, доки влада не погодиться на перемовини щодо перегляду тарифів на житлово-комунальні послуги. Крім того, Радикальна партія Олега Ляшка у зв’язку з цим же питанням влаштувала «сидячий страйк» у залі Ради.
За словами представника Міністерства фінансів України, ухвалення цих законопроектів не є конкретною умовою для отримання чергового кредитного траншу, проте це повинно продемонструвати Фонду готовність української влади запроваджувати реальні реформи. Відповідно, це позитивно вплине на рішення ради директорів. І, відповідно, провал голосування за вищевказані законопроекти стане для МВФ сигналом неспроможності української влади діяти у згоді.
Як наслідок, якщо Верховна Рада таки провалить голосування щодо цих законопроектів, це може заблокувати отримання наступних кредитних траншів від Міжнародного валютного фонду.

Коментарi

Коментарiв