Мінфін завершив переговори з МВФ щодо наступного траншу

150
12 липня глава Міністерства фінансів України Олександр Данилюк заявив про фактичне завершення перемовин із МВФ щодо чергового кредитного траншу.

«Із МВФ ми фактично завершили переговори. Зараз тільки питання борда. Борд ми очікуємо, як і планувалося. Звичайно, на жаль, у нас не всі закони ухвалено, як ми хотіли. А також затврерджено закон, який МВФ вимагатиме ветувати – закон щодо мораторію на стягнення з «Нафтогазу», – цитуєРБК-Україна главу Міністерства фінансів.
Данилюк зауважив, що ця вимога є поганим сигналом для України: «Нам потрібно дуже акуратно зараз працювати з парламентом. Перед засіданням ради директорів це дуже поганий сигнал. Ми спробуємо це питання вирішити».
Тим не менше, у порядку денному ради директорів Міжнародного валютного фонду, розписаному до 20 липня включно, досі немає питання щодо надання чергового траншу Україні.
Додамо, нещодавно оглядачі Юрій Дощатов і Ростислав Шаправський спрогнозували, що МВФ може вкотре призупинити програму фінансування України у зв’язку з бездіяльністю ВРУ.
Вони нагадали, що за тиждень до засідання ради директорів МВФ, під час якого буде ухвалено рішення про надання Україні чергового кредитного траншу, Верховна Рада досі не затвердила пакет законопроектів, яких вимагає Міжнародний валютний фонд.
Якщо ж парламент протягом найближчих днів не виправить своїх помилок і не зможе знайти компромісів, країна ризикує вкотре почути про «заморожування» програми розширеного фінансування, як це вже було минулого року.
Більше того, це може серйозно погіршити співпрацю України з іншими партнерами, оскільки рішення МВФ напряму пов’язане з фінансовою підтримкою з інших джерел.

Коментарi

Коментарiв