Україна навряд чи отримає наступний транш від МВФ, – експерт

189
Член виконавчого комітету Українського товариства фінансових аналітиків Віталій Шапран спрогнозував, що Україна не отримає наступний кредитний транш від МВФ.

У статті для УНІАН Шапран зауважив, що протягом останніх двох років керівництво Міжнародного валютного фонду було дуже лояльним до України, проте всьому є межа, а невиконання умов меморандуму точно унеможливлює отримання коштів.
«Втім, остаточне рішення буде за Фондом. Думаю, що оцінку вони будуть проводити саме за тими законопроектами, на яких наполягав МВФ, а не пропонувала до включення в меморандум в якості умов українська сторона», – наголосив експерт.
На його думку, в першому півріччі 2016 року Україна досягла «кризового дна», а статистика щодо промислового виробництва протягом 5 місяців демонструє, що в цій галузу відбуваються процеси відновлення. Також він зазначив, що зниження облікової ставки Нацбанку на тлі процесів оптимізації ліквідності повинно оживити внутрішній вітчизняний ринок.
«У цілому зростання залежатиме від тих подій, які розвиваються на наших зовнішніх експортних ринках. Поки що кон’юнктура цих ринків для України не має значних ризиків. Тому буде транш від Фонду чи ні – на економіку в рамках 2-3 місяців це не вплине», – впевнений Шапран.
Тим не менше, він підкреслив, що надання коштів віл МВФ матиме психологічний ефект і прискорить наповнення золотовалютних резервів, що, у свою чергу, підвищить рівень фінансової стабільності й упевненість іноземних інвесторів щодо України.
«Мало хто помічає, але в країні вже почалася хвиля проектів із іноземними інвестиціями: будівництво чайної фабрики в Києві, Організація виробництва японської корпорації у Львові Fujikura Automotive Ukraine Lviv, розширення банку землі для аграрних інвестицій – це тільки початок дії класичного механізму відновлення, але, на жаль, він розвивається дуже повільно», – резюмував аналітик.

Коментарi

Коментарiв