На збереження «тарифів для бідних» потрібно 160 мільярдів, – Рева

262
Глава Міністерства соціальної політики України Андрій Рева заявив, що для збереження «тарифів для бідних» «Нафтогазу» необхідно дотувати близько 200 мільярдів гривень.

«Якщо ми говоримо про зміну соціально-економічної політики, ми повинні розуміти: треба зробити так, як це зробили в Польщі та Словаччині. Там відпустили тариф, він піднявся, але він не може піднятись вище певної межі. А всі зусилля направили на боротьбу з бідністю. І коли нам пропонують забути про бідність і почати боротись із тарифом, то я хочу вкотре нагадати. У сьогоднішніх цінах на дотацію «Нафтогазу» необхідно буде 200 мільярдів гривень. На субсидії ми направляємо 40 міяльрдів.  Значить, потрібно в бюджеті знайти 160 мільярдів гривень, щоб радіти тому рівню тарифів, що буде відповідати рівню нашої бідності. І якби не було теми тарифів, бідність залишається», – наголосив у своєму зверненні міністр соціальної політики України.
За його словами, значно гострішою проблемою є той факт, що держава не може забезпечити своїх громадян роботою й гідними пенсіями, аби українці мали пристойний заробіток і могли самотужки  сплачувати вартість комунальних послуг.
«Це все наслідок соціально-економічної політики, що проводилась усі 25 років. Не в останні ж три місяці в нас стали низькі зарплати й пенсії. Не в останні ж три місяці, які працює уряд, у нас не достатня кількість робочих місць. Це все наслідок тієї популістської політики, коли замість того, щоб боротись  із бідністю, боролись із тарифами», – зауважив високопосадовець.
Рева також підкреслив, що в тому разі, якщо влада боротиметься лише з проблемою тарифів, то бідність стане лише більш «більшою та гнітючою». У підсумку він зазначив, що неможливо одночасно стримувати тарифи й підвищувати соціальні стандарти.

Коментарi

Коментарiв