Україна може втратити гроші через порушення Кіотського протоколу

214
У зв’язку з невиконанням низки зобов’язань чиновниками Україна може втратити кошти, які отримає в рамках Кіотського протоколу.

Ліга.Бізнес зазначає, що ще з серпня минулого року Україна не веде реєстр викидів парникових газів. Відповідно, у зв’язку з тим, що реєстр не працює, українську сторону можуть звинуватити в невиконанні умов Кіотського протоколу.
Відповідну інформацію підтвердив глава Міністерства екології та природних ресурсів Остап Семерак. Він повідомив, що 21 червня 2016 року фахівці ООН рекомендували не зараховувати Україні звіти щодо виконання положень Кіотського протоколу.
«Україна продає квоти на викиди вуглекислого газу іншим країнам, якщо сама їх не використовує. Умови регулюються Конвенцією ООН про зміну клімату (Кіотський протокол). Україна веде облік викидів в спеціальному реєстрі і звітує на зустрічах в комітеті ООН. Ця інформація використовується для розрахунку квот. Найбільшою для України є угода з продажу квот з Японією на 800 мільйонів доларів. У рамках домовленостей Японія, зокрема, поставляє автомобілі Toyota Prius, які використовує Національна поліція», – зауважив високопосадовець.
Очільник наглядової ради Фонду цільових екологічних інвестицій наголосив, що, крім втрати іміджу, порушення положень Кіотського протоколу загрожує Україні переглядом уже затверджених комерційних угод, зокрема йдеться про договір із Японією щодо купівлі квот на викиди вуглекислого газу, хоча, за словами директора департаменту з питань зміни клімату та збереження озонового шару Світлани Гринчук, сторони не мають права переглядати договори минулих двох років.

Коментарi

Коментарiв