Через Гонтареву Україна може втратити понад мільярд із коштів Януковича

182
Заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова заявила, що держава може втратити близько 1,3 мільярда доларів США із коштів екс-президента Віктора Януковича на рахунках «Ощадбанку».

За словами заступника міністра юстиції, у зв’язку зі слабкою позицією органів прокуратури й нестачею доказів існує загроза оскарження рішення суду наближеними Януковича. У статті для Фокуса журналіст Богдан Клименко підкреслив, що глава Національного банку України Валерія Гонтарева могла б допомогти в розслідуванні, оскільки 2013 року саме вона купувала валютні облігації державного боргу для офшорих компаній екс-президента. Він нагадав, що цінні папери з 2014 року перебувають під арештом в «Ощадбанку». У той же період чинна глава НБУ здійснювала обслуговування співпраці «Аграрного фонду» з одіозним бізнесменом Сергієм Курченком, допомагала у процесі скупки цінних паперів для пенсійного фонду НБУ під керівництвом Ігоря Соркіна.
«І, можливо, вона знає про багатьох інших схемах фінансистів колишнього президента, про яких можна лише здогадуватися. На жаль, Валерія Гонтарєва мовчить. У Мін’юсті це мовчання пояснити не можуть. Чи не надають інформацію про хід розслідування справи про мільярди Януковича в «Ощадбанку» і в Генеральній прокуратурі. На жаль, турбота чиновників про власну репутацію може обійтися Україні в суму, яку можна порівняти з половиною закладених у бюджеті витрат на освіту, науку і культуру», – зауважив Клименко.
За його словами, українські чиновники, яких підозрюють у хабарництві, поступово починають повертати свої заарештовані рахунки. Він нагадав, що напередодні влада Ліхтенштейну ухвалила рішення про розмороження 13 мільйонів швейцарських франків на рахунках екс-судді часів правління Януковича. Цю резолюцію мотивували тим, що українська сторона не надала необхідних доказів щодо підтвердження незаконного походження цих коштів.
Клименко спрогнозував, що подібна доля чекає і на кошти Януковича і його чиновників в українських банках. Згідно з інформацією «Батьківщини», навіть кошти на заморожених рахунках екс-президента продовжують приносити йому чималі доходи.
«Наша фракція отримала до копійки інформацію, де зберігаються ключові цінні папери та деривативи, облігації внутрішньої позики Януковича, Азарова і їх оточення. Отже, перший банк, де це зберігається, – це «Ощадбанк», який зберігає такі цінні папери на суму майже на 850 мільйонів доларів», – повідомив нардеп Сергій Соболєв.
Парламентарі від «Народного фронту» протягом усієї сесії намагалися переконати інших народних обранців у тому, що закон про спецконфіскацію допоможе отримати кошти з рахунків Януковича, проте навіть із кількох спроб нардепам не вдалося затвердити відповідний документ.
На думку Севостьянової, цей закон спростив би роботу правоохоронних органів, проте навіть станом на сьогодні Генеральна прокуратура має всі необхідні засоби для ефективної діяльності. Зокрема, йдеться про заочне засудження.
«Головне – збирати доказову базу. Пройшов період часу, і з кожним роком це робити все важче. Я впевнена, що при новому керівництві Генпрокуратура найближчим часом зможе відстояти цю справу в суді. Зрозуміло, що зі слабкою позицією в суді робити нічого, так як можна програти і втратити арешти. Сьогодні шукають інструменти, щоб повернути гроші легітимно, щоб потім не було підстав для оскарження рішення. Це правильний підхід – потрібно ухвалювати зважене рішення», – зазначила заступниця глави Міністерства юстиції.

Коментарi

Коментарiв