Журналіст пояснив, чи будуть в українців забирати житло за борги

191
Журналіст Ростислав Шаправський проаналізував, чи варто українцям боятися втрати житла у зв’язку з боргами за житлово-комунальні послуги.

В Україні склалася нова тенденція – чим ближче опалювальний сезон, тим довші черги за оформленням комунальних субсидій. Влада усвідомлює, що пільг на всіх на вистачить, тому прогнозує зростання боргів за житлово-комунальні послуги. Зокрема, Міністерство економічного розвитку й торгівлі констатувало, що забирати заборгованості у неплатників у судах стає все важче й дорожче, до того ж судові тяжби зовсім не гарантують відшкодування боргів.
«Зі встановленням ринкової ціни на газ уряд скасував пільговий тариф для населення на час опалювального сезону в розмірі 50%. Починаючи з жовтня, українцям доведеться платити за 1 тисячу кубометрів газу майже 6,9 тисяч гривень, тоді як в минулий опалювальний сезон ціна була на рівні 3,6 тисяч гривень. Слідом за цим рішенням Національна комісія, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики і комунальних послуг, підвищила тарифи на опалення і гарячу воду. У Кабміні, щоб компенсувати подорожчання «комуналки», збільшили витрати на субсидії – з 18 до понад 40 мільярдів гривень», – нагадав у статті для Апострофа Шаправський.
За його словами, опис майна – це вже крайні міри, які можуть використовувати щодо боржників у зв’язку з простроченою оплатою комунальних послуг. Перед цим поставники послуг запропонують домовитися. Крім того, запізнившись із оплатою квитанції, користувач повинен заплатити пеню. Важливо, що й до сьогодні законодавством не визначено розмір пені й механізм її начислення і стягнення.
Найбільш злісних боржників можуть залякати арештом житла, проте вирішити це питання може лише відповідне рішення суду. До того ж, лише за умови, якщо сума боргу перевищує 10 мінімальних заробітних плат громадян, тобто близько 14,5 тисяч гривень. Крім того, у жовтні цього року набуде чинності нова редакція закону, згідно з якою буде збільшено цей показник до 20 мінімальних зарплат – 29 тисяч гривень.
Крім того, журналіст зауважив, що чимало політиків маніпулюють темою щодо комунальних тарифів у власних інтересах: «Чи не щороку в парламенті з’являються законопроекти про мораторій на виселення громадян за комунальні борги, заборону нарахування пені. На початку 2012 року, коли уряд очолював Микола Азаров, лідер «Фронту змін» Арсеній Яценюк вніс до Ради проект закону, яким пропонував заборонити нарахування та стягнення пені підприємствами ЖКГ за несвоєчасні розрахунки громадян до повного погашення державою заборгованості з оплати праці й пенсій. Парламентарії цю ініціативу Яценюка не підтримали. Через кілька років це питання з подібним формулюванням підняли вже депутати «Опозиційного блоку», чиї попередники з Партії регіонів свого часу відмовилися голосувати за мораторій, запропонований Яценюком».

Коментарi

Коментарiв