Розмови влади про підвищення зарплат є безглуздими, – економіст

168
Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин пояснив, від чого залежить підвищення заробітних плат для українців.

«Сегодня» зазначає, що поки мінімальна заробітна плата громадян України становить 1450 гривень, проте у грудні цього року влада анонсувала зростання цього показника на 150 гривень.
На тлі заяв низки фахівців це здається мізерним підвищенням, оскільки більшість експертів наполягають на тому, що зарплати варто підвищити ще принаймні на 80%. Тим не менше, Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що «боротиметься за високі доходи», зокрема уряд має намір актуалізувати систему розрахунку заробітних плат.
«Розмови про те, що зарплати підвищать, без розмов про демонополізацію, підвищення конкурентоздатності, є безглуздими. Лише на основі якості праці, підвищення продуктивності можна розглядати питання підвищення зарплат», – зауважив Юрчишин.
«Заробітна плата – частина створюваної в економіці доданої вартості. Єдиний шлях, який може привести до збільшення заробітної плати, це належна додана вартість в економіку – готовність купувати наші товари зростатиме, збільшиться та частина, яка йде на зарплати», – підсумував експерт.

Коментарi

Коментарiв