Українці відчують ціну енергетичної незалежності на своїх гаманцях, – оглядач

187

Оглядач Сергій Руденко проаналізував перші сто днів роботи уряду під керівництвом Володимира Гройсмана, вказавши на його головні досягнення та провали.

За словами Руденко, Гройсман показав себе як дуже обережний політик, що можна пояснити відсутністю опори у вигляді власної партії чи фракції, як це було в ситуації з Арсенієм Яценюком. Про це оглядач пише у статті для DW.
Тим не менше, чинний глава Кабінету Міністрів володіє підтримкою Президента й річним імунітетом від Верховної Ради: «Чи готовий Гройсман вести самостійну гру як політик? Напевно. Він навіть намагався це продемонструвати, наполягаючи на включені до уряду своїх побратимів по Вінниці. Гройман прагне бути самостійним гравцем. Виключати цього не можна, але не в цей момент та не при цьому президентові. Він був і лишається супутником Петра Порошенка».
Новий склад уряду позиціонує як своє основне досягнення подолання енергетичної залежності від РФ, проте Руденко підкреслив, що цей процес розпочався ще під час прем’єрства Яценюка. Після його відставки Кабмін ухвалив рішення про підвищення єдиної вартості газу, відповідно, зростання тарифів на житлово-комунальні послуги в кілька разів. Міністри Гройсмана стверджують, що просто не мали іншого виходу.
«Утім, більшість українців навряд чи заспокоюють розповіді Гройсмана про відхід України від російської залежності та обіцянки субсидій. Попереду – осінь, і ціну цієї незалежності українці відчують на своїх гаманцях. Для них проведення акцій протесту та розгортання можливої політичної кризи в Україні – шлях до дострокових парламентських виборів. Для Володимира Гройсмана це – прямий шлях до відставки», – наголосив експерт.

Коментарi

Коментарiв