Гонтарева приховала справжні причини затримки траншу МВФ

187
Журналіст Ростислав Шаправський висловив думку, що глава Національного банку України Валерія Гонтарева приховує справжні причини відтермінування кредитних траншів від МВФ.

4 серпня 2016 року виповниться рівно рік після надання Україні останнього траншу від Міжнародного валютного фонду. Після цього фінансова допомога була відтермінована кілька разів. Причиною цьому називали до політичну кризу, до зміну влади, до повільні темпи роботи над реформами. Нині ж українська сторона чекає, поки рада директорів Фонду повернеться з відпустки й нарешті розгляне питання щодо чергового траншу.
28 липня глава НБУ заявила, що у кращому випадку Україна може розраховувати на отримання наступного траншу від Фонду у серпні цього року. Цього ж дня представник МВФ Вільям Мюррей повідомив, що «українське питання» поки відсутнє в порядку денному розгляду організації.
Крім того, найімовірніше, що цього року Україна отримає значно менші суми, ніж раніше очікувала влада. Зокрема, Гонтарева заявила, що регулятор поточного року очікує отримати вже не три, а два кредитних транші загальною сумою близько 2,7 мільярда доларів.
Ні Нацбанк, ні керівництво держави не говорять про причини такої затримки фінансування, списуючи все на «технічні питання». Тим не менше, у статті дляАпострофа Шаправський нагадав, що Верховна Рада явно продемонструвала себе не з кращого боку для подальшої співпраці з Фондом. Зокрема, народні обранці пішли на канікули, так і не ухваливши низку необхідних законопроектів.
«Згідно з інформацією джерел видання, знайомих із деталями переговорів із МВФ, одним із основних питань, що викликають стурбованість Фонду, є майбутнє «ПриватБанку». В дійсності стан справ цього банку не настільки переконливий, як про те кажуть в уряді і НБУ. Зокрема, йдеться про необхідність набагато більшої докапіталізації фінустанови, про що було оголошено за результатами стрес-тесту. Однак у НБУ навідріз відмовляються коментувати це питання, посилаючись на банківську таємницю. Проте, згідно з непідтвердженою інформацією співрозмовників із уряду, питання націоналізації найбільшого банку країни, підконтрольного бізнесменові Ігорю Коломойському, обговорюється ще з минулого року. Однак, з огляду на політичні моменти, фінансові аспекти можуть мати далеко не пріоритетне значення при вирішенні долі цієї фінустанови», – підсумував журналіст.

Коментарi

Коментарiв