Економіст закликав Україну запровадити податок на багатство

399
Маркетолог, магістр підприємництва в солідарній і соціальній економіці французького університету Андрій Федотов прокоментував низку економічних проблем України.

На думку Федотова, в українській економіці існує певний парадокс, коли більша частина податків збирається з доходу, а прибуток від капіталу фактично залишається без нарахувань до бюджету. В цій ситуації слід звернути увагу на податкову систему Європи, що сформувалася ще після Другої світової війни. Дійсно, в європейських країнах для нас незвично високі податки на заробітну плату і прибуток компаній, проте важливіше, що там високий податок на капітал і спадок.
В Україні ж податкова система передбачає, що володіння багатством звільняє від нарахувань до державного бюджету, а його відсутність зобов’язує віддавати значну частину прибутку, навіть із урахування нещодавнього зниження низки ставок.
«Зниження ставок для ведення підприємницької діяльності без підвищення податків на майно і капітал, а також впровадження прогресивної податкової ставки для надприбутків – це самостійне зречення держави від функції перерозподілу, яка веде до зростання недоступності освіти і медицини для більшої частини населення і в кінцевому рахунку зниження освіченості населення», – підкреслив у статті для Нового времени маркетолог.
У підсумку він зауважив, що Європа має далеко не ліберальну економіку, про що говорять чимало українських і грузинських реформаторів. Про це яскраво свідчать бюджетне субсидіювання медицини, освіти, соціальне страхування: «Без цих фундаментальних прав людини складно уявити всеохоплюючу свободу особистості та зростання рівня життя».

Коментарi

Коментарiв