Скоцик спрогнозував подорожчання продуктів в Україні до 50%

258
Лідер Аграрної партії Віталій Скоцик спрогнозував, що восени поточного року продукти в Україні подорожчають на 10-50%.

За словами Скоцика, вже з цієї осені українці платитимуть за одну буханку хліба близько 10 гривень. Подорожчання можуть зробити візуально непомітним, зменшивши вагу хлібини приблизно на 150-200 грамів. На його думку, зростання цін можна було б і уникнути – передає УНІАН.
«Давайте я на прикладі хліба розкажу чому дорожчають продукти харчування. Перше – падіння гривні. Це призвело до подорожчання усіх складових: добрив, запчастин, паливно-мастильних матеріалів для техніки.  Друге, що впливає на ціну хліба – тарифи на газ та електроенергію. Це робота млинів, сушарок, пекарень. Тарифи підвищили у 2.5 рази. Питання для чого? Щоб платити субсидії 9-ти мільйонам сімей, а потім люди не могли б купити навіть хліба?», – наголосив лідер Аграрної партії.
У своєму блозі він висловив думку, що ще одним фактором впливу на зростання цін є податки для виробників: «За останні два роки податкове навантаження на гектар землі в обробітку зросло в 41 раз, і уряд, практично, забрав останню систему підтримки.
«Через скасування спеціального режиму ПДВ з початку року, аграрії втратили можливість накопичувати кошти і вкладати у виробництво. А брати кредити під 30 % річних – нереально», – підкреслив політик. 
Крім того, він зазначив, що Кабінет Міністрів перекладає всю свою нездатність керувати економікою на кінцевого споживача: «Ви ніколи не задумувалися, чому сільське господарство − єдина галузь, яка дотується  практично у всьому світі? Та тому, що уряди усіх країн розуміють, що гарантувати соціальний спокій можна, лише якщо ціни на харчі будуть доступні. Люди повинні мати змогу себе прогодувати. Ви думаєте виробники зацікавлені у зростанні цін? Ні. Їхню ж продукцію перестають купувати і вони вимушені зменшувати обсяги виробництва».
Також він висловив переконання в тому, що повернення спеціального режиму ПДВ дасть змогу стабілізувати ситуацію в експортній галузі.
«Це знизить рівень інфляції з хоча б до прийнятних 7-9 %. Це, у свою чергу, втримає купівельну спроможність українців хоча б на цьогорічному рівні. Другим кроком повинна стати підтримка кооперативного руху. Це дозволить наповнити внутрішній ринок якісними і доступними товарами. Зростання пропозиції призведе до стабілізації цін. При цьому виграє і виробник, і споживач», – резюмував Скоцик.

Коментарi

Коментарiв