Порошенка спіймали на незнанні держбюджету України

168
Аналітик Дмитро Менделеєв помітив, що заяву Президента України Петра Порошенка про наявність більш ніж 40 імпортних контрактів на постачання озброєння для Збройних Сил на суму понад 1,5 мільярда доларів не відповідає бюджету Міністерства оборони у 55,5 мільярдів гривень.

«Чомусь у глави держави не склалося з арифметикою. Просте порівняння цифр з закону про Держбюджет з озвученими ним у зверненні даними наводить на думку, що його спічрайтери, та й сам президент, не обізнані з основним фінансовим документом країни. А якби вони зіставили бюджетні асигнування, спрямовані на державне оборонне замовлення, то Петро Олексійович був би обережнішим, зробивши гучну заяву про наявність більш як 40 імпортних контрактів на поставку озброєнь для Збройних сил на суму 1,5 мільярда доларів», – зауважив Менделеєв.
Він підкреслив, що відповідно до нинішнього курсу Національного банку це становить майже 33 мільярда гривень: «Звідки?! При загальному бюджеті Міноборони у 55,6 мільярда гривень, із яких на грошове утримання і навчання військовослужбовців, оплату комунальних послуг, медицину піде левова частка коштів, – на забезпечення армії озброєнням і бойовою технікою може бути спрямовано не більше ніж 11 мільярда гривень. І це з урахуванням проведення відновлювальних і ремонтних робіт, а також заходів щодо модернізації зразків озброєння».
У статті для Дзеркала тижня аналітик наголосив, що навіть у тому разі, якщо до цих сум додати 6 мільярдів гривень кредитних гарантій для підприємств, задіяних у реалізації оборонних програм, усе одно виникають сумніви в достовірності цифри, зазначеної Порошенком.
«Не додає оптимізму й той факт, що одним із джерел фінансування оборонних програм є так званий спеціальний фонд бюджету, який багато років формувався з надходжень від продажу зайвого військового майна: озброєнь, військової і спеціальної техніки, нерухомості», – зазначив автор.
Крім того, він нагадав, що цього року Кабінет Міністрів і Верховна Рада, крім продажу військового майна, додали ще одне джерело надходжень у спецфонд – конфісковані в корупціонерів кошти і кошти, отримані в результаті продажу конфіскованого в них майна.
Аналітик зауважує, що на момент ухвалення державного бюджету не було відповідного законодавства, що забезпечує наповнення бюджету на 7,7 мільярдів гривень. Так само, як і досі немає чинного закону про спецконфіскацію.
«За найоптимістичніших оцінок перспектив появи подібного законодавчого акта оборонні замовники й підприємства навряд чи освоять ці кошти цього року, що неодмінно призведе до зриву виконання оборонного замовлення й низки оборонних програм. Он, бідний Полторак іще місяців зо два тому підписав проект переліку зайвого майна, а на Кабмін винести боїться», – підсумував Менделеєв.

Коментарi

Коментарiв