Україна вперше в історії отримала третій транш МВФ у рамках однієї програми

174
Уночі 15 вересня Президент України Петро Порошенко повідомив, що Рада директорів Міжнародного валютного фонду затвердила рішення про продовження фінансування української сторони.

«Я вітаю щойно ухвалене позитивне рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду про продовження програми співробітництва з Україною та виділення додаткових обсягів фінансової допомоги. Вперше в історії відносин між Україною і Міжнародним валютним фондом ми отримали третій транш допомоги в рамках однієї програми співробітництва», − повідомив Порошенко.
За його словами, це рішення МВФ допоможе Україні отримати і фінансову допомогу від США на суму 1 мільярда доларів, а також макрофінансову допомогу від ЄС на суму ще 600 мільйонів євро. Крім того, це «відчиняє вікно можливостей» для залучення іноземних інвестицій в українську економіку. 
Президент наголосив, що це допоможе стабілізувати курс гривні й підтримати «перші паростки економічного зростання». Тим не менше, на думку глави держави, у цій ситуації найважливіше – далеко не гроші.
«Позитивне рішення МВФ свідчить про те, що світ визнає − в Україні відбуваються реформи, в Україні відбуваються якісні і позитивні зміни, і країна рухається в правильному напрямку», − наголосив у своєму Facebook український лідер. 
«І, як не парадоксально, резолюція Фонду – це також сигнал агресору, який намагався нам поставити палки у колеса навіть на сесії Ради керуючих МВФ. Спроби Росії підірвати солідарність МВФ з Україною і зірвати рішення про транш − провалилися. Кремль програв у цій операції», − резюмував глава держави.

Коментарi

Коментарiв