Єврокомісія ухвалила нищівне рішення для української економіки на користь «Газпрому»

168
Європейська комісія ухвалила рішення про збільшення квоти «Газпрому» на використання трубопроводу Opal, що завдасть мільйонних збитків українській економіці. 

За словами джерела Української правди у Брюсселі, рішення Єврокомісії «дасть «Газпрому» додатково 40% від загальних потужностей Opal у 25,6 мільярда кубометрів». Відповідно, це розширює права «Газпрому» з дозволених йому 50% до 90%. При цьому ЄС залишає за собою в резерві 10% від потужностей Opal, і за попиту третіх сторін може збільшувати цей резерв до 20%.
Відповідно до офіційного комюніке ЄК, Єврокомісія «хоче забезпечити належне функціонування ліквідних і конкурентних ринків газу в Європі, і сьогоднішнє рішення дотримується цих правил».
У тому разі, якщо Газпром отримає доступ до додаткових 30% потужностей OPAL, транзит скоротиться на 10-11 мільярдів кубометрів на рік, а транзитна виручка України – на 290-320 мільйонів доларів (згідно зі старим тарифом).
Якщо ж «Газпром» отримає доступ до додаткових 40% потужностей OPAL, транзитні втрати України будуть становити 13,5-14,5 мільярда кубометрів на рік, а транзитні доходи скоротяться на 395-425 мільйонів доларів.

Коментарi

Коментарiв