Експерименти з «мінімалкою» у 3200 можуть підняти долар до 100 гривень

363
Економіст, політолог, директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін пояснив, які наслідки може мати підняття мінімальної заробітної плати для українців до 3200 гривень. 

Фахівець наголошує, що підняття мінімальної зарплати до 3200 гривень, тобто удвічі, означає необхідність подвоєння мінімального фонду зарплати, але проблема в тому, що всі зарплати прив’язані до «мінімалки», а в такому разі треба подвоїти й інші заробітні плати. 
«І не тільки в державному секторі, а це потрібно буде зробити й усьому приватному сектору. А де взяти такі гроші, якщо державний бюджет порожній і грошей на виплату заробітних плат немає ні лікарям, ні вчителям – усі ці державні галузі сьогодні є фактично збанкрутілими. Якщо брати приватний сектор, то він і так не в кращому стані», – наголосив у коментарі Вголос економіст. 
За його словами, необхідних фондів зарплати у держпідприємств фактично немає. Важливо, що цих десятків мільярдів немає ні у держави, ні у приватного сектору. 
«Цей бюджет і так є дефіцитним, а нині цей дефіцит просто збільшиться мінімум на сто мільярдів гривень, а можливо і більше. А тому це чергова брехня уряду. Згадаймо, як вони обіцяють нікому не потрібний безвізовий режим з ЄС, нам вже обіцяли закінчити війну за кілька днів, звільнити Донбас, долар на рівні десяти гривень. Але нічого й досі не виконано», – підкреслив експерт.
На його думку, це черговий популізм, оскільки влада боїться великих страйків, які зараз готують різні профспілки, а політики роблять усе, щоб якимось чином збити хвилю громадського обурення. 
«Вони знають, що українці на межі, а тому щоб заспокоїти – потрібно щось пообіцяти, бо «обіцянка-цяцянка, а дурневі радість». Влада думає, що десятки мільйонів українців дурні, а тому погодяться на це. Якщо ж вони піднімуть мінімальну зарплату, то в Україні відбудеться емісія така ж, як сьогодні у Венесуелі, де Мадура – їхній президент просто друкує гроші, чим довів країну до повного зубожіння. Наша влада може так само зробити, для цього не потрібно багато розуму – просто увімкнути друкарську машинку і почнуть друкувати гривню. Після чого один долар коштуватиме 100 гривень, а українці просто зубожіють», – підсумував політолог.

Коментарi

Коментарiв