Нардепи можуть зірвати отримання 600 млн євро від ЄС

200
Керівництво Міністерства економічного розвитку і торгівлі обговорило з представниками робочої групи з вивчення питання захисту лісів можливе скасування мораторію на експорт необробленої деревини, що може призвести до втрати 600 мільйонів євро від ЄС.

Нещодавно у віце-прем’єр-міністра, міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва відбулася зустріч з представниками робочої групи з вивчення питання захисту лісів. Головною темою була можливість скасування мораторію на експорт лісу-кругляка (необробленої деревини). Щоправда, відповідно до інформації Апострофа, практично жодного конкретного результату в результаті розмови досягти не вдалося.
Закон №1362, яким і був встановлений мораторій на експорт лісу-кругляка, набув чинності ще 1 грудня 2015 року. Керівництво Європейського Союзу назвало ухвалення мораторію порушенням правил встановлених в договорі про зону вільної торгівлі, згідно з якими Україна не має права встановлювати будь-які торгові обмеження.
Щоб вплинути на український уряд і прискорити скасування мораторію, ЄС додав цю вимогу до переліку обов’язкових умов для виділення Україні другого траншу макрофінансової допомоги загальною сумою 600 мільйонів євро. 
Коментуючи цю ситуацію Кубів не сказав чітко, чи потрібно скасовувати мораторій для отримання коштів від ЄС, щоправда, дав зрозуміти, що змінювати раніше взяті на себе зобов’язання країна не може. 
Позафракційний народний депутат Остап Єднак запевнив, що парламентарі не голосуватимуть за скасування мораторію. 
«Нині все частіше говорять про наближення парламентських виборах, тому депутати не будуть ухвалювати непопулярні рішення, такі як скасування мораторію на експорт лісу-кругляка», − наголосив нардеп. 
Крім того, парламентар від фракції «Самопоміч», секретар парламентського комітету з питань європейської інтеграції Олена Сотник повідомила про те, що Кабінет Міністрів і Верховна Рада нині спільно працюють над рішенням, яке замінить мораторій на експорт української деревини. 
«Я не знаю, яку формулу оберуть, консультації ведуться з європейцями. Можливо, повного скасування вето не буде, але, швидше за все, зменшення обмежень все-таки відбудеться», − підкреслила Сотник.

Коментарi

Коментарiв