Із українців вибиватимуть борги за комуналку колишні бандити – юрист

246
Юрист Олександр Дядюк стверджує, що в Україну повертаються «лихі 90-і», оскільки по домівках будуть ходити колектори і силою вибивати борги за комунальні послуги.

«Приватні колектори почнуть активно вибивати борги з українців за комунальні послуги. Колишні бандити і тітушки, які вирішили підзаробити, будуть масово ставати приватними виконавцями, оскільки державні виконавці через малі зарплати не виявляли особливого інтересу до громадян, які заборгували за оплату комуналки», – попередив Дядюк, додавши, що приватники робитимуть усе, щоб вибити борги з українців. 
За його словами, колектори зможуть описувати майно або забирати квартири тільки згідно з рішенням суду, але постійно залякуватимуть громадян, щоб ті швидше погасили борги перед державою.
«Багато людей не знають законів і дозволяють колекторам нахабніти. Колектор може заходити до вас у квартиру або забирати майно, якщо у нього на руках є рішення суду. Тільки у такому випадку приватний виконавець діятиме згідно з законом. Якщо колектор приходить без відповідного рішення, то можна звертатися до суду, щоб оскаржити дії приватних виконавців. Якщо колектор не послухається, то фірму необхідно позбавляти ліцензії», – пояснив у коментарі ГолосUA фахівець.
Крім того, експерти радять узагалі не вступати в будь-які контакти з колекторами. Правозахисник Тетяна Яблонська дала поради, як поводитися у ситуації, коли до житла приходять колектори: 
«Не відкривайте двері і не відповідайте по телефону. Не входьте з ними у приватні бесіди. Запам’ятайте, у колекторів без судових приставів і рішення суду на руках немає прав входити у квартиру. Якщо приватні виконавці будуть намагатися проникнути у житло, потрібно викликати міліцію і кликати сусідів, з якими скласти акт, що до вас приходять невідомі люди і вимагають віддати своє майно. А щоб точно уберегти себе від колекторів, потрібно провести реструктуризацію боргів». 
Також фахівці радять хоча би частинами щомісяця оплачувати комуналку, оскільки тоді вдасться уникнути великої заборгованості і непроханих гостей на порозі.
Нагадаємо, влітку 2016 року Верховна Рада України проголосувала за закон про виконавче провадження №2507а, відповідно до якого приватні фірми, як і державна виконавча служба, отримала можливість вибивати борги і забирати майно.

Коментарi

Коментарiв