«Свавілля НБУ»: Коломойський уперше прокоментував націоналізацію «ПриватБанку»

224
Колишній співвласник «Приватбанку» Ігор Коломойський уперше прокоментував націоналізацію банку, що, за його словами, «став жертвою свавілля НБУ». 

«Я хочу подякувати Кабінету Міністрів і особисто Володимиру Гройсману. Як ви знаєте, внаслідок останньої хвилі клієнтської паніки, спровокованої насамперед діями НБУ, ми були змушені звернутися до Кабінету Міністрів із пропозицією про передачу «ПриватБанку» державі. Я вважаю, що Прем’єр-міністр і його команда виявили справжню мужність, ухваливши це непросте рішення. Якщо би вони не зважилися на цей крок, це поставило би під загрозу всю фінансову систему України», – підкреслив в ефірі ТСН Коломойський.
Крім того, він запевнив, що «ПриватБанк» став жертвою свавілля Національного банку України. 
«ПриватБанк» став жертвою свавілля НБУ. У «ПриватБанку» був збалансований забезпечений кредитний портфель, що підтверджується міжнародним аудитом. Однак НБУ, постійно змінюючи свої власні нормативи, вигадував все нові і нові способи штучного зниження капіталізації банку», – заявив бізнесмен.
Потім, за його словами, вони почали розповідати про міфічну діру в 150 мільярдів гривень, 97% пов’язаних кредитів, про те, що всі гроші викрадені або виведені в офшори. Хоча всі ці цифри вони отримали в результаті довільної зміни облікової політики.
Також олігарх зазначив, що «нормальні центробанки допомагають банкам у важкий час, такий як економічні кризи, окупація або війна. Наш же регулятор використовував всі можливі прийоми, щоб дотиснути «ПриватБанк».
Коломойський запевнив, що внаслідок націоналізації не постраждали клієнти банку: «Як би важко і прикро не було, протягом всіх переговорів ми пам’ятали, що найголовніше – це клієнти «ПриватБанку». Мені смішно чути висловлювання, що Коломойський когось шантажував, погрожуючи обвалити «ПриватБанк». Ми захищали наш банк до останнього, але рівно до того моменту, поки ми не відчули загрозу для клієнтів».
У підсумку висловив надію на те, що новий акціонер в особі держави і нове правління «високо нестиме прапор» «ПриватБанку», знайде спільну мову з усіма клієнтами банку, збереже і примножить його високі стандарти».

Коментарi

Коментарiв