Прогноз для української економіки: чи стане 2017 рік переломним?

183
Економіст Олександр Савченко проаналізував економічну ситуацію та перспективи на майбутній рік.

«Темпи економічного зростання не будуть, на жаль, такими, як хотілося б, для пожвавлення економіки. За оцінками, зростання очікується на рівні 2%, а інфляція – близько 8%. Для економічного сектору цей рік не стане переломним. Жодних показових реформ ми не маємо. По суті, в економічному плані 2017 рік буде копією 2016-го, але з трохи кращим показником економічного зростання. В 2016 році показник був 1-1,5%, а в 2017-му – максимально 2%», – спрогнозував у коментарі Слову і Ділу експерт.
За його словами, 2017 рік не стане переломним для економічної ситуації, а зростання на рівні 2% для населення не буде відчутним.
Коментуючи можливу ситуацію на валютному ринку економіст припустив, що на кінець року коливання можуть бути навіть до 30 гривень за долар.
«За основними показниками, якщо брати закладений до Держбюджету курс, то можливим є валютний коридор 28-30 гривень за долар на кінець року», – підкреслив Савченко, додавши, що такий сценарій буде за умови збереження нинішнього статусу-кво.
Як він зауважив, що якщо протягом 25 років не розпочалися реальні реформи, то мало віриться, що зараз вони розпочнуться. На думку фахівця,  якщо будуть зрушення, то гривня може посилитися, але для цього потрібно, щоб українська економіка зростала швидше, ніж американська. Цього року в них темп 2%. Якщо країна досягне 4-5% у наступному, а інфляція буде близько 6%, то гривня може укріпитися.
«Такий сценарій можливий лише за умови проведення ключових реформ та притоку іноземних інвестицій. Поки передумов для інвестування та відновлення кредитування немає», – підсумував економіст.

Коментарi

Коментарiв