Перевірка на стійкість – експерти зробили невтішний прогноз для української економіки

293
Експерти Українського інституту майбутнього позитивно оцінили динаміку економіки України станом на останній квартал 2017 року.

Аналітики запевнили, що вітчизняна економіка має серйозний потенціал для росту у наступному році, однак у 2017 році їй важко буде обійтись без зовнішніх інвестицій.
До того ж, відповідно до прогнозу, наступного року економічне зростання буде недостатнім і Україна потребуватиме фінансової допомоги міжнародних організацій або значного залучення інвестицій.
«Ключові показники на наступний рік згідно реалістичного прогнозу: підвищення цін на сировину на міжнародних ринках, зростання експорту (+8%), середньорічний курс близько 27,6 UAH/USD, інфляція на рівні 8,5%, зростання частки інвестицій у ВВП до 16%», – ідеться у повідомленні Українського інституту майбутнього.
Також фахівці стверджують, що українська економіка зберігає значний потенціал для росту за умови проведення внутрішніх реформ.
Крім того, в Інституті спрогнозували, що 2017 року Україна може втратити підтримку іноземних партнерів.
«Основним меседжем 2017 року для України є «перевірка на стійкість». Міжнародна ситуація складається таким чином, що Україна може втратити більшість підтримки, яку їй надавали впродовж останніх років. А це означає, що саме від нашої здатності долати виклики і загрози залежить подальше існування держави. Ніколи ще фраза «покладатись на свої сили» не набувала такого практичного значення як наступного року», – підкреслили аналітики.

Коментарi

Коментарiв