Реєстрація Увiйти
Вхiд на сайт
» » Перевірка на стійкість – експерти зробили невтішний прогноз для української економіки

Перевірка на стійкість – експерти зробили невтішний прогноз для української економіки

1-01-2017, 14:45
Автор: mironetti
Переглядів: 332
Версія для друку
Експерти Українського інституту майбутнього позитивно оцінили динаміку економіки України станом на останній квартал 2017 року.
Аналітики запевнили, що вітчизняна економіка має серйозний потенціал для росту у наступному році, однак у 2017 році їй важко буде обійтись без зовнішніх інвестицій.

До того ж, відповідно до прогнозу, наступного року економічне зростання буде недостатнім і Україна потребуватиме фінансової допомоги міжнародних організацій або значного залучення інвестицій.

«Ключові показники на наступний рік згідно реалістичного прогнозу: підвищення цін на сировину на міжнародних ринках, зростання експорту (+8%), середньорічний курс близько 27,6 UAH/USD, інфляція на рівні 8,5%, зростання частки інвестицій у ВВП до 16%», – ідеться у повідомленні Українського інституту майбутнього.

Також фахівці стверджують, що українська економіка зберігає значний потенціал для росту за умови проведення внутрішніх реформ.

Крім того, в Інституті спрогнозували, що 2017 року Україна може втратити підтримку іноземних партнерів.

«Основним меседжем 2017 року для України є «перевірка на стійкість». Міжнародна ситуація складається таким чином, що Україна може втратити більшість підтримки, яку їй надавали впродовж останніх років. А це означає, що саме від нашої здатності долати виклики і загрози залежить подальше існування держави. Ніколи ще фраза «покладатись на свої сили» не набувала такого практичного значення як наступного року», – підкреслили аналітики.