Влада «злила» вимоги МВФ для зриву переговорів – аналітик

189
Президент Українського аналітичного центру, економіст Олександр Охріменко висловив думку, що оприлюднення нових вимог МВФ напередодні переговорів свідчить про завчасну підготовку української влади до можливого зриву перемовин.

Раніше одне з українських видань оприлюднило чергові вимоги Міжнародного валютного фонду. Серед них – ухвалення рішення про монетизацію субсидій, підвищення пенсійного віку, подання закону про ринок земель до парламенту тощо. У цілому – 12 вимог, 7 із яких – нові. 
За словами Охріменка, в Адміністрації Президента зрозуміло, що кредит на таких умовах Україна може і не отримати, тож було ухвалено рішення «злити» наявну інформацію для пом’якшення соціальної напруги.
«Розголошення домовленостей з МВФ є серйозним злочином. В результаті це може спровокувати зрив засідання ради директорів МВФ: вони скажуть, що конфіденційна інформація була розголошена. А влада нам скаже, що нам не дали кредит, тому що ці умови дуже невигідні для нас», – цитує Укрінформ експерта.
Як він підкреслив, вимоги до України дійсно виглядають абсурдними – необхідно «вбити» хоча і недолугу, але принаймні якусь пенсійну систему заради одного мільярда доларів. 
«Не вартий цих грошей і соціальний бунт, який виникне в разі, якщо питання все ж постане. Плюс до цього необхідно додати ліквідацію «спрощенців», яких на сьогоднішній момент близько 1,6 мільйона в Україні, що також грошей МВФ не варте. Ну і земельна реформа: її проводити не хочуть ні Порошенко, ні його спонсори», – підсумував аналітик.

Коментарi

Коментарiв