Українські політики платили понад 100 тисяч доларів за візит на інавгурацію Трампа

327
Чимало українських високопосадовців прагнули потрапити на інавгурацію Президента США Дональда Трампа. Деяким із них це не вдалося зробити через труднощі з американськими візами, а деяким – довелося викласти чималу суму зі своїх гаманців. 

Нардеп Борислав Береза, який був присутнім на інавгурації Трампа, повідомив, що «частина українських політиків, які анонсували свій приїзд до Вашингтона, не просто не отримали візи, а фактично отримали загородження та не потраплять сюди».
«Тому широко розпіарену подію американці показали інакше: «ти можеш купити квиток, але якщо ми не хочемо тебе бачити на церемонії, тебе тут не буде», – підкреслив парламентар. 
Колишній міністр закордонних справ України, екс-посол у США Костянтин Грищенко повідомив, що за те, аби бути присутнім на інавгурації Дональда Трампа, потрібно було заплатити кругленькі суми. 
«Я був як посол в США на інавгурації один раз. І пам’ятаю, яким чином тоді ще дуже обмежена кількість людей приїздила в Вашингон. Люди, які туди поїхали і будуть розповідати, що вони там були, це те ж саме, що бути на стадіоні і запитувати: «Ти був?», – зауважив в ефірі 112 дипломат. 
За його словами, необхідність оплати за присутність на інавгурації не стосується лише певного обмеженого кола осіб – послів, членів конгресу, основних спонсорів.
«Із того, що я чув, це велика ціна (за присутність серед глядачів на церемонії). Сто тисяч доларів і більше. Я не кажу, що ті, хто туди поїхав, самі особисто це платили. Але хтось за це заплатив», – наголосив Грищенко. 
«Потрібно заплатити гроші або мати когось, хто тебе запросить, і тому ти можеш бути на якихось заходах. Але це не означає, жодним чином, що Трамп або його наближені пов’язані з цими людьми (які пропонують запрошення) чи мають якесь відношення до їх особистих запрошень», – пояснив колишній очільник МЗС України. 

Коментарi

Коментарiв