Зростання тарифів прирікає незахищені верстви населення на злидні – аналітик

174
Директор аналітичного центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко у статті для Дзеркала тижня повідомив, що за підсумками 2016 року суми в платіжках за комунальні послуги вперше в історії України зрівнялися із середніми доходами населення.

«2016 рік має увійти в економічну історію України – вперше суми комунальних платежів зрівнялися із середніми розмірами доходів громадян!», – підкреслив Олександр Сергієнко.
«Нечисленна кількість сімей, які не отримали субсидій, постали перед вибором: купувати їжу або платити за комуналку? Виникла ситуація а-ля помилка сапера: перерізання не того дроту (неотримання субсидії) веде до загибелі. Зрозуміло, що людина не може відмовитися від природних потреб, тож вона перестає платити за комуналку», – наголосив експерт.
Він констатував, що доходи більшості українських пенсіонерів не дозволяють сплачувати наявні комунальні платежі.
«Варто нагадати, що близько двох третин українських пенсіонерів отримують пенсії менш як 1500 гривень, цієї суми вистачить хіба що на оплату опалення в 50-метровій хрущовці, і якщо самотній пенсіонер – сумлінний платник за комуналку, він приречений на злидні», – резюмував аналітик.

Коментарi

Коментарiв