Україна стала країною третього світу для інвесторів

222

У щорічному рейтингу економічних свобод, укладеному американським дослідницьким центром Heritage Foundation, Україна опустилася на чотири позиції, на 166 місце серед 180 країн світу.

Як свідчать дані американського дослідницького центру Heritage Foundation в Україні у 2016 році стало важче працювати бізнесу.

HF розраховує рівень свободи економік країн світу за 12 показниками, серед яких: свобода бізнесу, торгівлі, фінансового сектору, інвестицій, праці, монетарна та фіскальна свобода, гарантії прав власності, розміри бюрократичного апарату, ступінь захисту від корупції, – зазначає НВ.

Україна набрала 48,1 бала, що на 1,3 вище, ніж роком раніше. До досягнень країни віднесли торгову свободу і податкову політику, проте цього виявилось недостатньо. Адже Україна єдина серед європейських країн, що увійшли до цієї категорії, та разом із Туркменістаном – єдині серед країн пострадянського простору.

 

Як пояснюють автори рейтингу, економіка України сильно скоротилася і залишається дуже крихкою. Зриви виробничих і експортних потужностей, а також значний відтік капіталу з країни збільшили тиск на національну валюту і резерви. «Верховенство закону залишається крихким і додатково погіршується через неефективність судової системи… однієї із найслабших і найменш надійних державних інститутів України».

На думку радника міністра економічного розвитку України Дмитра Романовича, держава значно поліпшила умови ведення бізнесу за останній рік. «Цей рейтинг враховує дані у розрізі останніх року-двох. Ті податкові зміни, які ми прийняли, поліпшення макроситуації, процеси щодо очищення фінансового ринку і дерегуляція були не враховані у ньому», – каже експерт.

А усі ті зміни, які влада прийняли у 2016 році, за його словами, у кращому випадку будуть враховані у наступному рейтингу. «Тобто у нас не все гаразд. Але однозначно краще, ніж те, що показує рейтинг», – наголошує Романович.

Коментарi

Коментарiв