Влада розуміє, що ціни на газ узяли «зі стелі» – екс-міністр

262
Під час прес-конференції «Нові платіжки від «Київенерго»: і знову стрибок цін» екс-міністр житлово-комунального господарства, очільник «Спілки власників житла України» Олексій Кучеренко заявив, що у Києві діє своя специфічна схема додаткового «обкладення податками» на тепло і газ.

«У Кабміні розуміють, що ціна на газ була узята реально «зі стелі». Там просто максимально затягують час розплати. На базі цієї ціни на газ 9 червня 2016 року національний регулятор прийняв скопом підвищення тарифів на центральне опалення і на транспортування та виробництво тепла для всієї України», – підкреслив Олексій Кучеренко.
Як він наголосив, ціна гігакалорій у нас фактично виросла в 1,8 рази і стала для «Київенерго» 1 419 гривень за одну гігакалорію.
Відповідно, тариф на центральне опалення становить 32,19 гривень за метр квадратний. У будинках із лічильниками споживачі платять по факту споживання за показниками будинкового лічильника, а сума на будинок розкидається по всіх квартирах.
Там, де немає лічильника, споживачі платять увесь опалювальний сезон по тарифу 32,19 за метр квадратний.
До того ж, екс-міністр нагадав про постанову Кабміну, яка зобов’язує «Київенерго» перераховувати цей тариф залежно від погодних умов – якщо на вулиці холодніше, тариф за місяць буде більшим, якщо тепліше – нижчим.
«Маю сумніви в обґрунтованості розрахунку ціни і вартості гігакалорії у Києві для «Київенерго». Стверджую, очевидно, що ціна за гігакалорію в Києві завищена суттєво. Вона не може бути вищою, ніж, наприклад, у Бердичеві, Житомирі чи інших містах в яких працюють котельні, що з газу чи вугілля роблять тепло», – пояснив експерт.

Коментарi

Коментарiв