Розенко: «Мінімалку» у 5 тисяч можна було робити з 1 січня 2017-го

167
Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко заявив, що мінімальну заробітну плату розміром 5 тисяч гривень можна було впроваджувати з 1 січня 2017 року.

«Я не повинен дозволяти собі емоції. Безумовно, я хотів би, щоб уже зараз або з липня, або з наступного півріччя мінімальна заробітна плата була 5 тисяч гривень. Більше того, скажу, що були розрахунки. І експерти, і керівник, зокрема, ДФС, Роман Насіров, робили відповідні розрахунки, що можна було впроваджувати мінімальну заробітну плату 5 тисяч, уже з 1 січня робити мінімальну заробітну плату не 3200, а 5000 гривень», – заявив в інтерв’ю Обозревателю Розенко.
Він підкреслив, що уряд усе-таки вирішив зробити цей процес поступовим.
«Я думаю, що остаточні підсумки такого впливу суттєвого зростання мінімальної заробітної плати на економіку ми будемо мати приблизно в квітні-місяці. Десь от якраз квітень-травень стане тією датою, коли уряд зможе сказати, коли і якими темпами буде в подальшому збільшуватися розмір мінімальної заробітної плати», – наголосив віце-прем’єр.
Крім того, він запевнив, що на сьогодні помітні лише плюси від підняття мінімальної заробітної плати.
«Зокрема, всі податкові надходження у нас різко зросли, можна сказати, і доходи Державного бюджету порівняно із аналогічним періодом минулого року зросли на 50%, доходи Пенсійного фонду зросли на понад 40% ніж за аналогічний період 2016 року. Місцеві бюджети у нас зросли на 70% ніж минулого року», – розповів урядовець.
За його словами, це свідчить про те, що і соціальна галузь, і Державний і місцеві бюджети, отримають додатковий ресурс, який може бути використаний, у тому числі, для посилення соціального захисту наших громадян.

Коментарi

Коментарiв