Віце-прем’єр порадив, як зекономити на комуналці

213
Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко заявив, що сім’ї, які скористаються програмою теплової модернізації житлових будинків, у перспективі зможуть економити на опаленні та гарячій воді до 60% коштів.

За словами Зубка, 85% сучасного житлового фонду України належить до найбільш низьких класів енергоефективності «E–F», і тільки 5% – до класу «С–B». Водночас у розвинутих країнах поширені так звані «нульові будинки», що відрізняються ультранизьким споживанням енергії.
Урядовець зауважив, що наявні технології дозволяють перевести будинок старої забудови з найнижчого класу («F») в європейський – («B»).
«Найлегше оцінити користь енергоефективності за шкалою вартості комунальних послуг у квартирі. Опалення однокімнатної квартири в енергоефективному будинку коштує втричі менше, ніж у будинку типової радянської забудови. Економія платежів за тепло, електрику і газ після термомодернізації становитиме від 20% до 60%, залежно від обраного пакету. Відтак, на кожних 100 гривень, витрачених на комунальні видатки, родина заощадить від 20 до 60 грн», – пояснив у статті для ZN.ua високопосадовець.
Крім того, він підкреслив, що кредитні кошти, які домовласники будуть повертати банку, будуть сплачуватися саме за рахунок цієї економії. Фонд енергоефективності також надасть допомогу домовласникам, покривши значну частину вартості проекту.
«Із 1000 гривень економія може сягнути 600 гривень, які, за потреби, щомісяця перераховуватимуться на виплату кредиту, а Фонд надасть допомогу в розмірі 20-50% загальної вартості проекту, що ще зменшить навантаження на відповідального домовласника, котрий проведе модернізацію. Цих коштів буде достатньо, аби скористатися практично безвідсотковим банківським кредитом на термомодернізацію», – запевнив міністр.
У цілому, за його словами, завдяки діяльності Фонду енергоефективності витрати громадян на оплату послуг ЖКГ знизяться, а держава забезпечить значну економію енергоресурсів.
«У підсумку, родина, яка скористається програмою Фонду енергоефективності, отримає оновлений будинок із економним споживанням теплової енергії, щомісячним заощадженням на опаленні та гарячій воді до 60% коштів. Здійснити проект реально за 3-5 місяців, а окупиться він приблизно за 2-3 роки», – підсумував Зубко.

Коментарi

Коментарiв