Порошенко вирішив підім’яти під себе вугільні відкати – військовий експерт

274
Уранці 15 березня РНБО за пропозицією Петра Порошенка призупинила переміщення вантажів через лінію зіткнення в зоні АТО до тих пір, поки окупанти не повернуть назад під юрисдикцію України вкрадені українські виробництва. Чому влада лише зараз взялися вирішувати питання про «націоналізації» і офіційно оформила блокаду – пояснив військовий експерт Олег Жданов.

«Блокада – це помста олігархів. Справа в тому, що у Петра Олексійовича немає газової труби, він не може отримати відкати за формулою Фірташа, як колись працювало «Росукренерго». І Ющенко, і Янукович сиділи на газовому відкаті. Петро Олексійович вирішив підім’яти під себе вугільні відкати», – переконаний Жданов.
Він зауважив, що основні постачальники коксівного вугілля для металургії – це Росія і Донбас. Частково ми також закуповуємо його в Канаді, Казахстані та США.
«Ріната Ахметова зараз порвали, як грілку, оскільки позабирали підприємства. І зараз вугілля буде контролюватися бойовиками і нашим урядом, який зробить вигляд, що у нас колапс в енергетиці», – підкреслив у статті Апострофу експерт.
На цьому тлі він нагадав, що для металургії та для енергетики використовується абсолютно два різних види вугілля – коксівне вугілля, яке необхідне, наприклад, для «Авдіївського коксохіму», і енергетичне вугілля, яке просто спалюється в топках ТЕС.
«Так ось енергетичного вугілля у нас просто завались, а коксівного вугілля – лише 20% від потреби. Відповідно, той, хто буде сидіти на постачанні коксу, той і буде отримувати відкат. Ось і вся кухня. «Націоналізація» бойовиками підприємств – це казка для народу. Потрібно нагадати про наказ Гіркіна восени 2014 року про «реєстрацію» всіх підприємств, що перебувають на контрольованій бойовиками території. Гіркін тоді сказав: хто не зареєструється і не заплатить у «казну» «ДНР», той не працюватиме», – нагадав фахівець.
Він наголосив, що нещодавно під час одного ток-шоу новопризначений заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій у своєму виступі підтвердив, що всі ці підприємства мають подвійну реєстрацію, тобто їх ніхто не знімав із реєстрації тут, в Україні, і вони зареєстровані в так званому «міністерстві ДНР».
За словами Жданова, зараз просто про це заявили вголос.
«Усі надходження йдуть виключно до бюджету псевдореспублік, інакше б ніхто не працював. Усе, що цікавило Росію, розпиляли і вивезли, залишки цих заводів бойовики порізали на брухт і продали. Всі інші платять їм «податки». Для того, щоб ми їм забезпечували ці платежі, була схема відкату, яка називалася до блокади «Роттердам +». Нам всім розповідали, що вугілля купують в Роттердамі (плюс доставка) – і ми отримуємо кокс для металургійної промисловості», – підкреслив експерт.
«Війна олігархів, використовуючи патріотичні настрої наших людей, приховала, що вугілля, виявляється, не в Роттердамі перебуває, а там, у Горлівці або Сніжному, і ми власне вугілля купуємо у бойовиків. При цьому наша влада ще отримує з цього відкат – ось і вся схема», – пояснив він.
За прогнозом фахівця, уряд робитиме все, щоб легалізувати торгівлю з окупованими територіями.
«Як це буде розігруватися і в якому вигляді це нам піднесуть? Ми зараз спостерігаємо це в рішенні РНБО. Але питання торгівлі буде легалізуватися усіма силами. Бойовики, президент Порошенко і російський МЗС в унісон говорять про те, що негайно зупинити блокаду, відновити торгівлю і відновити економічні зв’язки», – підсумував Жданов.

Коментарi

Коментарiв