Кабмін хоче запровадити загальне декларування доходів громадян

576
Уряд планує до кінця 2017 року розробити законопроект про введення загального декларування доходів громадян

Кабінет Міністрів України планує до кінця 2017 року розробити законопроект про введення загального декларування доходів громадян та податковий контроль витрат фізичних осіб непрямими методами.

Про це йдеться в пріоритетному плані дій українського уряду на 2017 рік, затвердженому постановою Кабміну – передає УНІАН.

Зокрема, законопроект передбачатиме запровадження автоматизованої системи моніторингу відповідності витрат фізичних осіб отриманим доходам.

Нагадаємо, 31 жовтня 2016 року завершився перший етап подання електронних декларацій за 2015 рік для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

У цілому українські чиновники задекларували приблизно 30 мільярдів гривень коштів, майже половина з яких – готівковою. Крім того, задекларовано велику кількість рухомого і нерухомого майна, оціночна вартість якого явно перевищує офіційні доходи, отримані на державній службі.

Запровадження системи електронного декларування активів чиновників було вимогою всіх основних міжнародних партнерів України, серед яких МВФ, Світовий банк, ЄБРР, ЄС і США.

Коментарi

Коментарiв