Кілька мільйонів українців можуть залишитися без субсидій – економіст

525
Очільник Комітету економістів України Андрій Новак

Унаслідок підвищення мінімальної заробітної плати близько чотирьох мільйонів українців можуть залишитися без субсидій. Таку думку висловив очільник Комітету економістів України Андрій Новак у своєму Facebook.

«У поточному році субсидії отримали 9 мільйонів українців. Але в уряді розраховують зменшити кількість людей, що отримують субсидії, на третину, а це значить, що в наступному опалювальному сезоні кількість тих, хто матиме право на отримання субсидій, зменшиться до 5 мільйонів», – підкреслив фахівець.

За його словами, влада ухвалила таке рішення через підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень.

«В результаті однією рукою дали, іншою – забрали. Як наслідок близько чотирьох мільйонів людей тепер не зможуть отримувати субсидії», – висловив думку Новак.

Він нагадав, що за 3-4 роки в уряді планують перейти на монетизацію споживачів. Насправді ж, наголосив експерт, перший етап впровадження нової системи по видачі субсидій – це монетизація енергогенеруючим компаніям, а вже потім, через 3-4 роки, – монетизація споживачам.

«Тобто монополістам – гроші сьогодні. Тому що споживачам гроші на руки не видаються, і перерахунок йде цим енергомонополістам. Іншими словами, чинний уряд самоусувається від справжньої монетизації і переносить її на той уряд, що буде працювати через 3-4 роки», – резюмував економіст.

Коментарi

Коментарiв