Стало відомо, на скільки клан Януковича пограбував Україну

546
Команда Януковича пограбувала Україну на один держбюджет

За період президентства Віктора Януковича держава була розграбована приблизно на один держбюджет, а саме на 40 мільярдів доларів.

Про це повідомив заступник генпрокурора України Євген Єнін, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, багатомільярдними махінаціями за часів правління Януковича займались тодішній міністр доходів і зборів Олександр Клименко та бізнесмен Сергій Курченко контролювали діяльність певних сфер народного господарства України.

«Вони тільки з Дніпропетровської області кожен місяць стягували приблизно 100 мільйонів доларів кешем. Це були так звані податкові майданчики. Далі ці гроші пропускалися через коло банківсько-фінансових операцій», – зазначив Єнін.

«Це крило тримало під собою тисячі фіктивних підприємств, за діяльність яких відповідали близько 400 фінансових експертів. Решта 600 експертів відповідали за зв’язок грошової маси та діяльності підприємств з зовнішнім світом», – пояснив заступник генпрокурора.

Крім того, він підкреслив, що таким чином діяв міжнародний «відмив очний» хаб – гроші відмивалися за кордон.

«Далі вже «вибілені» гроші використовувалися на придбання нерухомості, футбольних клубів, яхт, депутатських голосувань, або так зване реінвестування в Україну», – підсумував прокурор.

Коментарi

Коментарiв