Експерти прогнозують значне зниження інфляції в Україні

163
Економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь зазначив, що 2016 року в Україні значно знизиться рівень інфляції, якщо цьому сприятиме низка умов.
Експерти прогнозують значне зниження інфляції в Україні
2015 року найбільша інфляція була в березні – 10%, у квітні – 14%. Це можна пояснити тим, що в березні різко змінився курс гривні, з 15-17 до 40 на чорному ринку,  у квітні причиною зростання було підвищення адміністративно-регульованих тарифів на газ, − пояснив експерт в інтерв’ю 24.  
Минулого року інфляція становила приблизно 45%, 2016 року економіст прогнозує зниження цієї цифри до 12-13%. Він підкреслює, що це не означає підвищення цін на всі категорії товарів відповідно до показника інфляції. За словами експерта, вартість низки продукції може зрости вдвічі або втричі, ціна на деякі товари й послуги може бути знижена.  
Він також підкреслив, що вже близько року немає жодних причин для девальвації гривні. У зв’язку з цим немає логічного пояснення діям Кабінету Міністрів України і НБУ, оскільки у держбюджеті 2016 року вони спрогнозували продовження девальвації національної валюти.

Коментарi

Коментарiв