Реальна ціна газу для населення може бути втричі меншою – аналітик

905
Експерт вразив підрахунками щодо реальної ціни на газ

Якщо Кабмін може встановлювати ринкову ціну на газ, то зараз немає жодних проблем, щоб зменшити цю ціну втричі, але залишити той самий тариф для населення. Натомість заміть 30 гривень, на відновлення мереж відраховувати 600 гривень. Про це розповів політичний аналітик Юрій Гаврилечко.

«Будь-які підрахунки показують те, що сьогоднішню ціну на газ можна зменшити втричі, адже реальна вартість газу для населення не 6879 гривень за 1 тисячу кубометрів газу, а 1,5 тисячі гривень. Тому очільники профільних міністерств та весь Кабмін разом з прем’єр-міністром просто брешуть усім», – заявив в ефірі програми «Перші про головне» фахівець.

До того ж, як зауважила нардеп Олена Бабак, абсолютно не зрозуміло, для чого імпортувати газ для потреб населення, якщо власний видобуток становить 14 мільярдів, а потреба населення, за інформацією уряду, є 13,9 мільярдів кубів газу.

«Виникає запитання, для чого тоді орієнтуватися на ціну імпортного газу, якщо власний видобуток повністю покриває потреби населення? Тому є очевидні проблеми з ціноутворенням тарифу», – підкреслила парламентар.

«Постійний орієнтир на європейську ціну газу є проблемою для України в умовах платоспроможності населення. Адже коли по окремих регіонах України більш як 60% населення використовують субсидії, то орієнтуватися на європейську ціну як паритетну – не нормально!», – заявила Бабак.

Коментарi

Коментарiв