Нові тарифи: Скільки українці платитимуть за комуналку влітку

845
Експерти прогнозують чергове підвищення тарифів

У деяких містах українцям у результаті рішення НКРЕКУ вже в цьому місяці доведеться заплатити більше за холодну воду. Крім того, подорожчала і гаряча вода. Також, за словами експертів, у результаті подорожчання імпортного палива уряду рано чи пізно доведеться підняти тариф на газ для населення.

Про це інформує Сегодня.

Як подорожчала холодна вода:

    ««Київводоканал» – з 13,77 до 15,79 гривень за куб

    «Львівводоканал» – з 10,49 до 13,41 гривень за куб

    «Рівнеоблводоканал» – з 13,38 до 15,84 гривень за куб

    «Дніпроводоканал» – з 12,45 до 13,32 гривень за куб

    «Хмельницькводоканал» – з 11,49 до 13,91 гривень за куб

Як подорожчала гаряча вода:

    «Теплокомуненерго Маяк» (Вінниця) – з 78,23 до 80,62 гривень за куб (з полотенцесушкою)

    «Вінницяміськтеплоенерго» – з 73,03 до 74,42 гривень за куб

Частину газу Україна імпортує з Європи, при цьому тариф на блакитне паливо формується згідно з імпортним паритетом.

Як пояснили в Міністерстві економрозвитку, тариф для населення визначається за формулою: вартість імпортного газу × курс долара + ПДВ + транспортування + розподіл + націнка «Нафтогазу».

У травні минулого року, коли Кабінет Міністрів України ухвалив рішення переглянути тариф на газ, тисяча кубометрів імпортного блакитного палива коштувала 185 доларів, цю цифру і використовували у формулі при розрахунку тарифу для населення. Згідно з проектом бюджету на 2017-й, тисяча кубометрів імпортного газу коштуватиме 245 доларів.

Крім того, зріс і курс долара – газ купують у доларах, а продають у гривнях.

Член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчук впевнений – уряду доведеться наступного року знову підвищити тариф на газ.

Як підрахував екс-начальник Управління по зв’язках з громадськістю «Нафтогазу» Валентин Землянський, газ, згідно з формулою Кабміну, в наступному році коштуватиме 9600 гривень за тисячу кубометрів (на даний момент 6800 гривень).

Водночас Корольчук впевнений, що економічно обґрунтований тариф на газ зросте в наступному році на 25-60% (до 8,5-11 тисяч гривень).

«Якщо ціна мінімально на 1500 гривень не зросте, це означає тільки одне – ринок і надалі регулюється вручну, уряд контролює ціни, і ніякого ринку немає. А цю різницю держава буде покривати з бюджету», – запевнив експерт.

Коментарi

Коментарiв