Суд РФ змусив Савченко свідчити російською мовою

171
Засідання 1 лютого цього року розпочалося з клопотання льотчиці й народного депутата України Надії Савченко передати скаргу на утиск української мови судом уповноваженому з прав людини в Російській Федерації Еллі Памфіловій.

Суд РФ змусив Савченко свідчити російською мовою
Під час попереднього засідання російський суд відмовився додавати до справи деякі матеріали, надані стороною захисту, оскільки вони надруковані українською мовою. Це змусило Савченко оголосити обурену промову щодо незаконного утиску мови. Її адвокати також підкреслили, що це є грубим порушенням російського законодавства. 
«Щоб не затримувати судовий процес, Савченко доведеться свідчити російською. Раніше вона говорила українською, а в залі працював перекладач», − цитує ТСН одного з адвокатів нардепа Микола Полозов.
Сама ж льотчиця наголосила, що ніколи не мала ненависті до росіян, проте її обурює, коли її змушують говорити російською мовою навіть під час побачень із рідними, щоб ті, хто її підслуховують, могли все розуміти. Також останнім часом Савченко заборонили вести будь-яку документацію або особисті переписки українською мовою.

Коментарi

Коментарiв