Bloomberg проаналізував плани «Газпрому» щодо України

217
Аналітики одного з провідних світових постачальників фінансової інформації Bloomberg зазначили, що російський «Газпром» сподівається ще 3 роки продавати Україні непотрібний їй газ.

Bloomberg проаналізував плани «Газпрому» щодо України
Навіть після того, як Україна припинила закупівлі газу з Росії в листопаді минулого року, «Газпром» планує відновити і підтримувати експорт принаймні ще три роки, – зазначено у виданні Bloomberg із посиланням на бюджет російської компанії, якого немає у вільному доступі. 
Експерти підкреслюють, що протягом останніх 10 років обсяги продажу російського газу до України скоротилися приблизно на 90%. Зокрема, 2015 року частка «Газпрому» в імпорті блакитного палива до України знизилася майже до 40%. Українська сторона купила у російського монополіста лише близько 6 мільярдів кубометрів на загальну суму 1,7 мільярда доларів. 
Цього року Україна планує забезпечити весь обсяг імпортного газу завдяки реверсним поставкам із країн Європейського Союзу. У цілому показник імпортованого палива становитиме близько 11-13 мільярдів кубометрів. Тим не менше, керівництво «Газпрому» розробило 3 варіанта продажу газу українській стороні, відповідно до яких монополіст має намір продавати щорічно близько 8, 10 або 14 мільярдів кубометрів. 

Коментарi

Коментарiв