Експерт проаналізував нову редакцію закону «Про житлово-комунальні послуги»

183
Директор аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко знайшов «підводні камені» в новій редакції закону «Про житлово-комунальні послуги».

Експерт проаналізував нову редакцію закону «Про житлово-комунальні послуги»

У статті для Дзеркало тижня експерт зазначив, що нова редакція документа, яку парламентарі ухвалили під час першого читання, переповнена обіцянками влади, які неможливо здійснити й загальними деклараціями. 
«На 29 сторінках тексту слово «закон» та похідні від нього повторюється 134 рази, і приблизно в 50 з них є посилання на «законодавство», яке ще насправді не написано! Це питання, відповіді на які мав дати саме цей закон, однак він лише направив до того, що не існує. Суттєві ж новації зводяться до небагатьох, але вибухонебезпечних положень», − наголосив Сергієнко.
Документ запроваджує поняття «житлової послуги» щодо управління багатоквартирним будинком. У новій редакції відсутній перелік послуг із утримання, власне, будинків. Закон не визначає, які структури будуть відповідальними за прибирання внутрішньобудинкових приміщень і прибудинкової території, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування або поточний ремонт.
Важливим нововведенням є і два нові тарифи – плата за «послугу управління» й за «клієнтське обслуговування». «Послугу управління» надаватиме й контролюватиме управитель. Тобто, влада полегшила життя ЖЕКів і всю відповідальність за житлові фонди віддала для представників нової посади, яких на практиці майже неможливо змінити.

Коментарi

Коментарiв