ГПУ продовжує дивувати: розслідування злочинів проти активістів Майдану буде зупинено

256
Начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Сергій Горбатюк повідомив, що з 1 березня 2016 року відомство припинить розслідування злочинів проти активістів Майдану.

ГПУ продовжує дивувати: розслідування злочинів проти активістів Майдану буде зупинено
Радіо Свобода нагадує, що раніше ГПУ вже прогнозувала припинення розслідувань справ щодо злочинів проти активістів Майдану, адже процедура передачі слідства від Генпрокуратури до Державного бюро розслідувань ще не затверджена законодавством. Парламентарі проігнорували заклик Генеральної прокуратури створити механізм передачі справ новоствореній структурі, ДБР, у рамках перехідних положень законопроекту про його формування. Нардепи не зможуть розглянути це питання раніше 15 березня, після початку наступного пленарного засідання Верховної Ради.
Нагадаємо, в листопаді 2015 року український парламент затвердив закон «Про Державне бюро розслідувань». Відповідно до документа, відомство є центральним органом виконавчої влади, здійснюючий правоохоронну діяльність. Запуск його роботи є однією з основних вимог Європейського Союзу щодо візової лібералізації для України.
Працівники ДБР зобов’язані розслідувати справи щодо діяльності злочинних організацій, злочини, пов’язані з жорстоким, нелюдяним або таким, що принижує гідність поводженням або покаранням, вчинених працівниками правоохоронних органів, особливо тяжкі насильницькі злочини, порушення, вчинені службовцями Національного антикорупційного бюро України та Спеціальної антикорупційної прокуратури.

Коментарi

Коментарiв